Nazwa Instytucji: Punkt Opieki PCK nad Chorym w Domu w Sopocie

telefon:             (58) 550 71 44

strona www:       Punkt Opieki PCK nad Chorym w Domu w Sopocie

godziny otwarcia: 7:45 -15:45 Poniedziałek- Piątek

Opieka nad chorymi w domu - od dziesięcioleci szkolimy Siostry PCK do sprawowania opieki nad chorymi i niepełnosprawnymi w ich domach. Umowy na świadczenie tych usług zawierają zarządy PCK różnych szczebli z samorządami terytorialnymi. Aby uzyskać taką pomoc należy zgłosić się do najbliższego ośrodka pomocy społecznej. Załatwianie wszelkich niezbędnych formalności (ustalenie godzin i zakresu opieki oraz ewentualnej stawki odpłatności) następuje w porozumieniu między ośrodkiem pomocy społecznej, punktem opieki PCK, a samym chorym lub członkiem jego rodziny.