Nazwa Instytucji: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju i Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "ZADBA"

 

        adres:              ul.Kazimierza Wielkiego 14 , 81-780 Sopot


        telefon:             (58) 551-18-15

 

strona www:                 Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju i Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "ZADBA"

 

e-mail:                         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


"obiekt" zlokalizowany na mapie:

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

 

Informacje dodatkowe:

W naszej działalności skupiamy się zarówno na młodzieży jak i najmłodszych. Stowarzyszenie przygotowało projekt wczesnego wspomagania, dzięki któremu opieką terapeutyczno-rehabilitacyjną mogły zostać objęte dzieci w wieku przedszkolnym (obecnie projekt realizowany przez ZSS 5). Z inicjatywy Stowarzyszenia powstało w Zespole Szkół Specjalnych nr 5 przedszkole specjalne. Część członków ZADBY zainicjowało powstanie spółdzielni socjalnej Belna Darga. Organizujemy  szkolenia dla nauczycieli i rodziców dotyczące m.in. pracy z dziećmi autystycznymi, alternatywnej komunikacji, integracji sensorycznej. Współuczestniczymy  w projektach grup wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, organizujemy turnusy rehabilitacyjne. Regularnie organizujemy w naszej szkole Festyny Integracyjne. Od kilkunastu lat realizujemy na sopockim hipodromie program "Dzieci i konie: Profilaktyka-Integracja-Rehabilitacja", dzięki któremu z  bezpłatnych zajęć hipoterapii korzysta kilkadziesiąt osób. Od kilku lat członkowie naszego stowarzyszenia realizują wiejski projekt Farmy Edukacji Terapii Aktywizacji (FETA) gdzie młodzież ma możliwość pracy przy prostych zadaniach gospodarskich.

Licznik Odwiedzin

Odsłon artykułów:
542623