Nazwa Instytucji: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju i Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "ZADBA"

adres:              ul.Kazimierza Wielkiego 14 , 81-780 Sopot

telefon:             (58) 551-18-15

strona www:                 Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju i Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "ZADBA"

e-mail:                         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"obiekt" zlokalizowany na mapie:

W naszej działalności skupiamy się zarówno na młodzieży jak i najmłodszych. Stowarzyszenie przygotowało projekt wczesnego wspomagania, dzięki któremu opieką terapeutyczno-rehabilitacyjną mogły zostać objęte dzieci w wieku przedszkolnym (obecnie projekt realizowany przez ZSS 5). Z inicjatywy Stowarzyszenia powstało w Zespole Szkół Specjalnych nr 5 przedszkole specjalne. Część członków ZADBY zainicjowało powstanie spółdzielni socjalnej Belna Darga. Organizujemy  szkolenia dla nauczycieli i rodziców dotyczące m.in. pracy z dziećmi autystycznymi, alternatywnej komunikacji, integracji sensorycznej. Współuczestniczymy  w projektach grup wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, organizujemy turnusy rehabilitacyjne. Regularnie organizujemy w naszej szkole Festyny Integracyjne. Od kilkunastu lat realizujemy na sopockim hipodromie program "Dzieci i konie: Profilaktyka-Integracja-Rehabilitacja", dzięki któremu z  bezpłatnych zajęć hipoterapii korzysta kilkadziesiąt osób. Od kilku lat członkowie naszego stowarzyszenia realizują wiejski projekt Farmy Edukacji Terapii Aktywizacji (FETA) gdzie młodzież ma możliwość pracy przy prostych zadaniach gospodarskich.